Tıknanıklık Açma


Elektronik cihazlarla iş yerleri ve konutlarınızda her türlü borunun tıkanıklığını,
kırmadan ve dağıtmadan kısa bir sürede çözüyoruz.

Kameralı robotlarımızla aynı zamanda tıkalı boru açarak pimaş borularda dahi meydana gelen tıkanmaları kırmadan kolayca çözebiliyoruz.

Borular Neden Tıkanır?

Gider borularının tıkanmasının nedeni genellikle kullanıma ve mekana göre değişim gösterir. Örneğin; banyoda oluşan gider borusu tıkanıklığının sebebi genellikle saç, kıl, sabun gibi maddeler olurken; mutfakta oluşan gider borusu tıkanıklığının sebebi genellikle, yemek artıkları oluyor. Bununla beraber, tesisatın kurulumunda meydana gelen yanlış eğimle yerleştirme gibi hatalar da tıkanıklık yaratabilir. Tıkanıklığın oluştuğu yer tuvalet ise, genellikle, ıslak mendil, tuvalet kağıdı ve erimeyen pedler  buna sebebiyet vermektedir. 

Tıkanan borular, kötü koku oluşumuna sebep olur. 

Su haznesinin sürekli su alması durumunda şamandıra arızalıdır ve değiştirilmesi gerekecektir.

Tıkanan Boruları Açma Yöntemleri

İlk olarak tıkanan lavaboları, lavabo pompaları ile çözmeye çalışabilirsiniz. Lavaboda bulunan suların yavaş gittiğini fark ederseniz pompa ile yavaş ve tekrar eden baskılarla tıkanıklık durumu iyileştirilebilir. Sıcak su kullanılması ise tıknaıklığın giderilmesine %30 oranında katkı sağlayabilir. 

Lavabo açıcı kimyasallar kullanabilirsiniz. Suyun lavaboda veya gider kısımlarında birikinti oluşturması durumunda, kaynar su ile lavabo açıcı kimyasalı kullanabilirsiniz. Bunu yaparken cildinize zarar gelmesini engellemek adına eldiven ve maske takmanız önemlidir.

Sık sık kullanılan bir başka tıkanıklık açma yöntemi, sivri aletler ile tıkanan bölgeye müdahale etmektir. Faka sivri aletlerle yapılan müdahaleler genellikle sonuçsuz kalır. Buna ek olarak, gider borusunu delme ve su sızıntısı oluşumuna sebebiyet verebilir.

Tesisatçı mı arıyorsunuz?

Garantili ve Uygun Fiyatlı Su Kaçağı Tespit ve Onarım Hizmetimizle İlgili Bizimle İletişime Geçin.