Kanal Görüntüleme Hizmeti


Kimyasal atıkların borulara verdiği zararlar neticesinde borularda görünen erimeler, çeşitli atıkların oluşturduğu birikintiler ve oluşan çatlaklar, çöküntüler gibi sebeplerden borularda tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir.

Temizlik yapılsa dahi devam eden tıkanmaların, arıza tespiti yapılması önemlidir.

Kanal Görüntüleme Nasıl Yapılır

Kanal görüntüleme işlemine başlamadan önce, görüntülemenin yapılacağı hatlar kroki üzerinde belirlenir. Başlangıç noktası belirlenir. Başlangıç noktasının üzerinden araç, baca aracılığıyla kanala indirilir. Kanala gönderilen robot aracılığıyla görüntü kayıtları alınarak devam edilir. Robot aracılığıyla izlenen görüntüler ile kırık, çatlak vb. sorunlar varsa tespit edilir ve kroki üzerinde işaretlenir. 

Alt yapı çalışmaları sırasında tesislerde oluşan zedelenmeleri tespit edebilmek ve yeniden yapılabilmesi için gereken bilgi hizmetinin sunulabilmesi için yapılır. Ayrıca tespit edilen eksikliklerin yer altı sularına zarar verip vermeyeceği  konusunda da bilgi verilir.

Sonuç

Kanal görüntüleme araçlarını kullanan operatörler alınan görüntülerde arızalı yerleri tespit ederek bu görüntüleri bilgisayarda kayıt altına alır. Görüntüler rapor haline getirilerek sunulur. 

Tesisatçı mı arıyorsunuz?

Garantili ve Uygun Fiyatlı Su Kaçağı Tespit ve Onarım Hizmetimizle İlgili Bizimle İletişime Geçin.