Sıhhi Tesisat Hizmetleri


Duş başlığından klozet rezervuarına, musluktan lavaboya kadar birçok montaj işlemi deneyimli ve profesyonel çalışanlarımızla yapılır.

Tesisatçı ihtiyacınız olduğu anda Hızlı Tespit olarak yanınızda olacağız.

Sıhhi Tesisat Hizmetlerimiz

Klozet Rezervuar Montajı

Klozetlerdeki düşük seviyede su sızıntıları yaklaşık 10 litreye kadar su kaybı anlamına gelir. Bu sızıntılar su faturasına ciddi bir şekilde yansıyabilir. Sızıntıların sebebi genellikle malzemelerin eskimiş olması, kalitesi ürün kullanılması ve bu sebeplerden dolayı sifonun arızalanması şeklinde oluşur.

Su haznesinin sürekli su alması durumunda şamandıra arızalıdır ve değiştirilmesi gerekecektir.

Musluk Montajı 

Uzun zamandır değiştirilmeyen ve bu nedenle eskimiş musluklar genellikle su akıtma sorununu beraberinde getirir. 

Musluk montajı yapılmadan önce yapılması gereken ilk işlem ana vanadan suyu kesmek olacaktır. Batarya sökülür ve yeni batarya takılarak işlem bitirilir. Contanın doğru bağlanması, sızdırma önlemi alma adına oldukça önemli bir etkiye sahiptir.

Bağlantı Noktalarında Oluşan Sızıntı

Batarya montajı yapıldıktan kısa bir süre sonra tetkikler yapılsa dahi bağlantı noktalarında sızıntı durumuyla karşılaşılabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken şey sızdırma yapan bağlantı yerlerini iyice sıkmaktır.

Lavabo Montajı

Lavabolar, günün neredeyse her saatinde kullandığımız araçlardandır. Bu aracın arızalanması veya kullanımı zor hale gelmesi, bütün gününüzü etkileyecektir. Bunu gibi olumsuz bir etkinin oluşmaması için yapılması gereken şey, doğru montajdır. Montaj sırasında oluşabilecek herhangi bir eksiklik, su sızıntılarına ve suyun boşuna akmasına sebep olacaktır. Bu yüzden lavabo montajlarınızda profesyonel destek almanız oldukça önemlidir. 

Her ortama göre farklı tarzda lavabolar kullanıldığından montaj şekilleri de değişmektedir. 

Tam Ayaklı Lavabo Montajı

Lavabonun dengesini bulabilmek adına ilk adımda geçici olarak ayağın üzerine yerleştirilir. Montaj yapılacak delikler işaretlenerek delinir. Ardından lavabo sabitlenir ve dengeli olup olmadığı su terazisi yardımıyla ölçülür. Dengesi kurulmuş lavabo sabitlenerek montaj tamamlanır.

 

Yarım Ayaklı Lavabo Montajı

Lavabo montajı yapılabilmesi için delik yerleri, teknik çizimde belirtilen ölçülere göre düzenlenir ve duvara sabitlenir. Su terazisi yardımıyla denge kontrolü yapıldıktan sonra, duvara sabitlenecek montaj saplamalarına metal delikli parça eklenir. Saplamaya somun yerleştirilip sabitlendikten sonra yay metal parçanın üzerinde doğru yere takılır. Daha sonra yay gerilir ve ucu yarım ayaktaki deliğe takılarak montajdaki bağlantılar tamamlanır. 

Tezgah Üstü Lavabo Montajı

Bu işlemin yapılabilmesi için şablonun ortalanıp tezgahın üzerine yerleştirilmesi ve sabitlenmesi gerekir. Tezgahta delik açılır. Tezgahın iç yüzeyine silikon sürülür. Lavabo tezgaha yerleştirildikten sonra silikonun sürüldüğü yere kuvvetli bir baskı oluşturulur. Daha sonra silikon silinir. Gerektiği takdirde ihtiyacı olan bölgelere silikon çekilir. Batarya bağlanır ve montaj tamamlanır. 

Tesisatçı mı arıyorsunuz?

Garantili ve Uygun Fiyatlı Su Kaçağı Tespit ve Onarım Hizmetimizle İlgili Bizimle İletişime Geçin.